Συνοδεία αστυνομικής δύναμης μετήχθη στο δημοτικό μέγαρο της Αθήνας ο Ηλίας Κασιδιάρης, προκειμένου να ορκιστεί δημοτικός σύμβουλος.
Ο έγκλειστος στις φυλακές Κορυδαλλού, πρώην βουλευτής της Χρυσής Αυγής, ορκίζεται σήμερα χωριστά από το υπόλοιπο δημοτικό συμβούλιο που ορκίστηκε χθες στη δημοτική αγορά Κυψέλης. Η ορκωμοσία του αποφασίστηκε να αναβληθεί υπό τον φόβο επεισοδίων.
![](https://i0.wp.com/kouklouberis.gr/wp-content/uploads/ceb7cebbceafceb1cf82-cebaceb1cf83ceb9ceb4ceb9ceaccf81ceb7cf82-cebfcf81cebaceafceb6ceb5cf84ceb1ceb9-ceb4ceb7cebccebfcf84ceb9cebacf8c.jpg?resize=1170%2C780&ssl=1)
Σύμφωνα με τον τηλεοπτικό σταθμό Ant1, μετά την ορκωμοσία του θα ακολουθηθούν οι προβλεπόμενες από τον νόμο διαδικασίες ώστε να εκπέσει του αξιώματός του.
Αφού ορκιστεί ο Ηλίας Κασιδιάρης θα επιστρέψει στο σωφρονιστικό κατάστημα και αύριο θα βγει με άδεια από τις φυλακές Δομοκού.
You must be logged in to post a comment.